MATRIX — MICHAŁ OLSZEWSKI

MICHAŁ OLSZEWSKI - #Upał © www.znak.com.p

#Upał (Wydawnictwo Znak, 2017) to opowieść o pułapce, w którą wpaść może każdy, o sieci, którą na nas zastawiono, o (nie)obecności, pracoholizmie, manipulacji. Autor z wirtuozerią i pozorną lekkością prowadzi czytelnika do piorunującego finału.

Wszystko dzwoni, pika, wibruje. Klikasz, odbierasz, gnasz. Zewsząd dopadają cię setki newsów. Nie pamiętasz, co czytałeś, dlaczego, gdzie, po co. Uwięziony w wirtualnym świecie nie dostrzegasz odległej o milion lat świetlnych rzeczywistości, aż w brutalny sposób przypomni ci o swoim istnieniu.

MICHAŁ OLSZEWSKI | Pisarz, dziennikarz, reporter, autor wielu opowiadań, esejów, wywiadów. Kierował działem reportażu w „Tygodniku Powszechnym”. Obecnie jest szefem krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań Do Amsterdamu, którego bohaterami są młodzi ludzie z małych polskich miast. Jest autorem książek: Chwalcie łąki umajone (2005), Low Tech (2009), Zapiski na biletach (2010) nominowanej do Nagrody Literackiej Gdynia 2011. Był wielokrotnie nagradzany. Za swój debiut otrzymał I nagrodę w konkursie „Znak-Proza”, w 2012 roku zdobył Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Internet Publicystyka. Otrzymał Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego 2015 oraz Literacką Nagrodę Warmii i Mazur — Wawrzyn 2014 za zbiór reportaży Najlepsze buty na świecie. Pisze głównie o polskiej przestrzeni i przemianach społecznych po 1989 roku, skupia się na tym, co zazwyczaj jest spychane na margines

źródło:
www.znak.com.pl
www.czarne.com.pl