© Festiwal im. Zygmunta Haupta

4. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — ZAPOWIEDŹ

Organizatorzy Festiwalu im. Zygmunta Haupta mają przyjemność poinformować, że także w tym roku będziemy mogli się spotkać w Gorlicach podczas wydarzenia, dla którego programowym punktem wyjścia jest twórczość i biografia jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

Paweł Panas © Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Magda Skrzeczkowska

„ZA CO (NIE) LUBIĘ JOSEPHA CONRADA?” — DYSKUSJA PODCZAS FESTIWALU CONRADA

W dniach 23–29 października 2017 r. w Krakowie trwa 9. Festiwal Conrada. Gościem jednej z dyskusji będzie dr Paweł Panas, znany publiczności naszego Festiwalu, badacz twórczości Zygmunta Haupta.

© 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

O FESTIWALU IM. ZYGMUNTA HAUPTA NA TARGACH KSIĄŻKI W KRAKOWIE

Podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będziemy mówić o gorlickim festiwalu literackim.

© MAŁGORZATA CZYŃSKA

FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — DZIEŃ CZWARTY

Ostatni z festiwalowych dni spędzimy w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej, uczestnicząc w czterech spotkaniach autorskich oraz dyskusji poświęconej Zygmuntowi Hauptowi.

© VARUJAN VOSGANIAN, fot. Tomasz Walków dla Angelus Literacka Nagroda Europy Środkowej

FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — DZIEŃ TRZECI

Festiwal na półmetku, ale to nie znaczy, że zwalniamy tempo. Dziś okazja do spotkania z Varujanem Vosganianem, Michałem Olszewskim, świetnymi prozaiczkami i ich debiutanckimi książkami. Także dzisiaj czytanie opowiadań Haupta przez Roberta Więckiewicza oraz na finał koncert Jacka Kleyffa.

© ÁDÁM BODOR, źródło - Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — DZIEŃ DRUGI

Dla wszystkich, którzy mają w planach spędzenie piątku na festiwalowych wydarzeniach przygotowaliśmy bardzo ciekawy i różnorodny program. Proponujemy literacki początek weekendu i odwiedziny Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Gorlickiego Centrum Kultury.

© MARCIN SENDECKI, fot. Krzysztof Dubiel dla Instytutu Książki

FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — DZIEŃ PIERWSZY

Rozpoczynamy trzecią edycję literackiego święta w Gorlicach. W ciągu najbliższych czterech dni w Beskidzie Niskim będą gościć wybitni autorzy z Polski i Europy, muzycy oraz badacze i miłośnicy literatury. Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do zapoznania się z festiwalowym planem na czwartek i oczekiwać Państwa na wydarzeniach.

ZIEMOWIT SZCZEREK © Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

SZTUKA, ŁEMKOWIE I PODRÓŻ W GŁĄB EUROPY

Dziś festiwalowa propozycja dla miłośników reportażu, książek biograficznych i wywiadów oraz ukłon w stronę mieszkańców Gorlic i Beskidu Niskiego, a to za sprawą spotkania poświęconego Łemkom, ich losom i kulturze.

© BRONKA NOWICKA, fot. Krzysztof Kalinowski

POETYCKIE GŁOSY W GORLICACH

Obok reportażystów i prozaików w gronie festiwalowych gości nie mogli nie pojawić się autorzy poezji, której wpływy są widoczne w pisarstwie Zygmunta Haupta.

© ŻANNA SŁONIOWSKA, fot. Adrian Błachut

WEEKEND POD ZNAKIEM PROZY

Wśród znakomitych autorów z Polski i z zagranicy, którzy między 21 a 24 września będą gościć w Gorlicach, liczną i różnorodną grupę stanowią prozaicy, tak więc w festiwalowy weekend wszystkich miłośników prozy zachęcamy do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

© ROBERT WIĘCKIEWICZ, fot. Leszek Holf-Zych

PRZYJEMNOŚCI NIE TYLKO LITERACKIE

Festiwal im. Zygmunta Haupta to czas poświęcony nie tylko współczesnej literaturze i osobie patrona. W programie obok wydarzeń literackich nie mogło zabraknąć akcentów muzycznych oraz spotkania z prozą Haupta interpretowaną na scenie.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Bartłomiej Kiełtyka

ZAGRANICZNI GOŚCIE I SPOTKANIA TEMATYCZNE

W drugiej połowie września w Beskidzie Niskim ponownie zapanuje iście literacki klimat, a to za sprawą szeregu spotkań z krajowymi i zagranicznymi autorami, którzy przyjadą do Gorlic, by po raz trzeci oddać literacki hołd Zygmuntowi Hauptowi oraz zaprezentować publiczności swoją twórczość.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta

3. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — PROGRAM

Po raz trzeci zapraszamy do Gorlic na Festiwal im. Zygmunta Haupta. W programie spotkania tematyczne, spotkania autorskie oraz koncerty.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

3. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — ZAPOWIEDŹ

Organizatorzy Festiwalu im. Zygmunta Haupta mają przyjemność poinformować, że już niebawem miłośnicy literatury będą mogli się spotkać podczas trzeciej edycji wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

ZYGMUNT HAUPT. POWRÓT PISARZA – KONFERENCJA

Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL oraz Zakład Literatury Współczesnej UMCS zapraszają na konferencję naukową „Zygmunt Haupt. Powrót pisarza”, która odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2017 w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 94).

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Bartłomiej Kiełtyka

ZYGMUNT HAUPT — DRUGIE ROZDANIE

Pod koniec września Zygmunt Haupt powrócił do Gorlic, a wraz z nim znakomita reprezentacja twórców krajowych i zagranicznych oraz publiczność, która odwiedziła Beskid Niski, by przez cztery dni uczestniczyć w prawdziwym święcie literatury.

Zygmunt Haupt - Baskijski diabeł © czarne.com.pl

NOWE WYDANIE „BASKIJSKIEGO DIABŁA”

Tegoroczny Festiwal im. Zygmunta Haupta będzie skromniejszy niż w roku ubiegłym (przyczyną jest brak dotacji MKiDN), ale za to uświetni go wydanie „Baskijskiego diabła” Zygmunta Haupta pod redakcją prof. Aleksandra Madydy.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

„NIEZAPAMIĘTANIE” – PREMIERA W RADIOWEJ DWÓJCE

Już dziś o godz. 19:00 w Programie 2 Polskiego Radia będziemy mogli posłuchać radiowej wersji monodramu „Niezapamiętanie”, który miał swoją premierę podczas pierwszej edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta.

© Festiwal im. Zygmunta Haupta, fot. Joanna Kurdziel Morytko

ZYGMUNT HAUPT POWRÓCIŁ

Dziesięć dni, blisko czterdziestu gości z Polski i z zagranicy, ponad trzydzieści wydarzeń i wspaniała publiczność, która nie zawiodła od pierwszego do ostatniego spotkania.

Festiwal im. Zygmunta Haupta, Zygmunt Haupt Festival © Zuzanna Rogatty

DRUGA OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA ZNAKÓW GRAFICZNYCH

Mamy przyjemność poinformować, że logo Festiwalu im. Zygmunta Haupta, którego autorką jest Zuzanna Rogatty, zostało zakwalifikowane do Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych.