O FESTIWALU IM. ZYGMUNTA HAUPTA NA TARGACH KSIĄŻKI W KRAKOWIE

© 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będziemy mówić o gorlickim festiwalu literackim.

21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie jak zawsze są okazją do intensywniejszego zetknięcia się z rynkiem wydawniczym — tak rodzimym, jak i zagranicznym. Także od wielu lat bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach oraz ich koleżanki i koledzy po fachu pracujący w bibliotekach rozsianych w powiecie odwiedzają Kraków, by zdobyć nowości, które będą mogli oddać w ręce swoich czytelników. Targi Książki to także ogrom wydarzeń towarzyszących przybliżających wszystkim gościom — związanym z branżą lub nie — świat literatury, księgarstwa, bibliotekarstwa i wydawnictw.

W piątek 27 października 2017 r., w drugi dzień Targów, tematem jednego z paneli dyskusyjnych będą duże festiwale literackie organizowane w małych miejscowościach w Polsce. Podczas rozmowy zostaną omówione wydarzenia, takie jak: Rabka Festival w Rabce-Zdroju, Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, coroczna gala Nagród Fundacji im. Kościelskich w Miłosławiu oraz gorlicki Festiwal im. Zygmunta Haupta, o którym opowie Joanna Kalisz-Dziki — Dyrektor MBP w Gorlicach.

Serdecznie zapraszamy na 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 26–29 października 2017 r. Szczegółowy plan Targów znajdziecie na www.ksiazka.krakow.pl.